Barkod Okuyucular

Nasıl ki barkodları oluşturmak için barkod yazıcı kullanılıyorsa, barkodların içerisinde yer alan bilgileri doğru bir biçimde aktarabilmek için de barkod okuyucu kullanılır. Barkod okuyucu barkodların üzerinde yer alan siyah çizgiler ile aralarında kalan beyaz boşluklardan farklı yansımalar alarak veri okuma işlemini gerçekleştirir. Satış sektöründe sıklıkla tercih edilen bu cihazların en çok kullanıldığı mekanların başında süpermarketler gelir. 

 

Barkod okuyucular 2D, masaüstü, kablolu ve kablosuz barkod okuyucu gibi başlıklarla kategorize edilmelerinin yanı sıra, ışın kaynaklarına göre de LED, kamera tabanlı ve lazer olarak üçe ayrılır. Teknoloji ilerledikçe, bi cihazların türleri de sektördeki yeni gelişmelerle doğru orantılı olarak çeşitlenmektedir. 

 

Barkod okuyucu satın alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında cihazın veri okuma hızı, kod çözme oranı ve ışık kaynağı gelir. İş yaptığınız sektör ve kullanım alanınıza göre size en uygun cihazı Barkolojikin geniş ürün yelpazesi içerisinden seçebilirsiniz. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.